Morski Oddział Straży Granicznej odbierze paliwo od Lotos Asfalt

Spółka Lotos Asfalt poinformowała, ze wygrała przetarg na dostawy żeglugowego oleju napędowego kategorii ISO-F-DMA (MGO) dla jednostek pływających Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG).

Paliwo lekkie MGO będzie dostarczane do zbiorników stacji paliw i statków eksploatowanych w Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej w Gdańsku-Westerplatte, do zbiorników stacji paliw w Świnoujściu oraz do zbiorników jednostek pływających w Kołobrzegu. Do zadań MOSG należy m.in. ochrona granicy państwowej na lądzie i morzu, organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego, zapewnianie bezpieczeństwa w komunikacji międzynarodowej i porządku publicznego w zasięgu terytorialnym przejścia granicznego oraz nadzór nad eksploatacją polskich obszarów.

Podano, że Lotos Asfalt sprzedaje paliwo morskie o zawartości siarki do 0,1 proc. – paliwo lekkie MGO oraz paliwa z grupy ULSFO (RMD80 i RME180). Naturalnym uzupełnieniem oferty spółki jest LNG – skroplony gaz ziemny. Odbiorcami oferowanych produktów są statki zawijające do polskich portów – promy, kontenerowce, masowce oraz inne wyspecjalizowane jednostki pływające.

Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie