Czy w Polsce powstanie nowa sieć stacji paliw?

Polska Agencja Prasowa podaje, że Aramco Fuels Poland chce zbudować własną sieć stacji paliw w Polsce w ramach programu ‘’Energia paliw’’.

W marcu tego roku Aramco Fuels Poland (AFP), należące do saudyjskiego koncernu Aramco, skierowało do niezależnych stacji paliw w Polsce ofertę programu partnerskiego "Energia paliw". Celem ma być stworzenie sieci dystrybucyjnej zapewniającej potencjalnym nabywcom paliw łatwiejszy dostęp do paliw.

Partner, który zdecyduje się na współpracę, musi jednak zdecydować na kupowanie paliw od AFP, a w zamian uzyska prawo do korzystania z zewnętrznych elementów wizualizacji stacji z logo Aramco oraz z logo programu.

Zdaniem analityka rynku paliw portalu e-petrol.pl Jakuba Boguckiego, realizacja tego projektu może być trudna, bowiem walka dużych sieci o franczyzobiorców paliwowych trwa od lat. Żeby przekonać niezależne stacje do współpracy na wspomnianych zasadach AFP musiałoby złożyć ich właścicielom np. wyjątkowo korzystną ofertę rabatów zakupowych. Analityk zauważył także, że w ostatniej dekadzie jeden z międzynarodowych koncernów paliwowych próbował wejść na polski rynek z ofertą franczyzy skierowaną do stacji paliw, ale bez większych sukcesów.
Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie