Shell przyspiesza prace na rzecz osiągnięcia zerowej emisji netto

Shell przedstawił strategię transformacji firmy w dostawcę produktów i usług energetycznych o zerowej emisji netto. Koncern będzie dokonywał integracji swojej strategii, portfolio usług oraz planów dotyczących kwestii środowiskowych i społecznych w ramach celów określonych w strategii „Powering Progress”.

Shell potwierdził również swoje przewidywania, że szczytowe wartości całkowitej emisji dwutlenku węgla dla firmy osiągnięto w 2018 roku, a produkcji ropy naftowej w roku 2019. Jak podkreślił prezes Royal Dutch Shell Ben van Beurden, koncern chce zapewnić klientom produkty i usługi, których chcą i potrzebują, mające jak najmniejszy wpływ na środowisko.

Shell będzie dokonywał integracji swojej strategii, portfolio usług oraz planów dotyczących kwestii środowiskowych i społecznych w ramach celów określonych w strategii "Powering Progress", czyli tworzenia wartości dla akcjonariuszy, osiągnięcia zerowej emisji netto, dostarczania energii w każdym obszarze życia i promowania poszanowania dla środowiska naturalnego. Shell zamierza osiągnąć te cele w ramach trzech filarów biznesowych - wzrostu, transformacji i wydobycia.

Shell w planie, który ma być aktualizowany co trzy lata, zapewnił realizację celów cząstkowych w zakresie redukcji intensywności emisji dwutlenku węgla netto względem roku 2016: 6-8 proc. do 2023, 20 proc. do 2030, 45 proc. do 2035 i 100 proc. do 2050 roku. Firma będzie dążyć do zapewnienia sobie możliwości sekwestracji (CCS) dodatkowych 25 mln ton CO2 rocznie do 2035 roku. Ponadto koncern dąży do wykorzystania rozwiązań opartych na ochronie przyrody (NBS), aby kompensować emisje około 120 mln ton CO2 rocznie do 2030 roku, a od 2021 roku będzie przedkładać akcjonariuszom Plan Transformacji Energetycznej do głosowania konsultacyjnego, będąc pierwszą firmą w branży podejmującą tego rodzaju działanie.

Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie