Rząd francuski poprosi przemysł paliwowy o sprzedaż bez marży

Rząd francuski zwróci się do przemysłu paliwowego o sprzedaż paliw po kosztach, aby złagodzić wpływ wyższych cen ropy na konsumentów końcowych, powiedział prezydent Emmanuel Macron.

Macron przekazał francuskim mediom, że premier zbierze w tym tygodniu wszystkich graczy z branży i rząd poprosi ich, aby sprzedawali paliwa w cenie kosztów własnych, czyli tak, aby nikt nie osiągał marży.

Prezydent chce ograniczyć wpływ sytuacji na najbiedniejszych pracowników we Francji, którzy dojeżdżają do pracy samochodem. Macron zapowiedział, że rząd przyzna im dodatek w wysokości do 100 euro za samochód rocznie. Prezydent Francji argumentował następnie, że zamrożenie cen na obecnym poziomie nie jest tak skuteczne, jak sprzedaż po kosztach.

Agencja Reutera przypomniała, że w ubiegłym tygodniu pojawiały się rządowe propozycje, aby zmusić sprzedawców paliw do sprzedaży poniżej kosztów, które branża kategorycznie odrzuciła.

Podczas ostatniego wzrostu cen ropy rok temu, rząd francuski zajął się drażliwą kwestią cen paliw, dotując je w znaczny sposób. W tym roku Macron przyznał, że rządu nie stać na obniżkę podatków od paliwa, aby złagodzić gwałtowny wzrost cen.

Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie