Przedsiębiorcy zaniepokojeni cenami asfaltu i paliw

Przedsiębiorcy i eksperci przyglądając się cenom produktów rafineryjnych mają podejrzenia, że przepłacali za paliwa i asfalty.

W mediach w tym roku pojawiały się zdania, że ceny paliw były zawyżane już wcześniej, dlatego z początkiem roku i zmianą stawek VAT się nie zmieniły. Jak pisze Katarzyna Kapczyńska w „Pulsie Biznesu” ceny paliw budzą wątpliwości także w branży budowlanej, a wśród ekspertów zaskoczenie budzi też polityka cenowa na rynku asfaltu. Damian Kaźmierczak, główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa zwraca uwagę, że wysoki kurs ropy podbił ceny asfaltów, ale kiedy ceny ropy zaczęły spadać, ceny asfaltu nie spadają w takim samym tempie.

Gazeta przytacza opinię przedstawicieli PKN Orlen, którzy podkreślają, że notowania ropy na światowych rynkach są istotnym, ale niejedynym elementem składowym ceny asfaltu — głównym czynnikiem stymulacyjnym dla jego ceny jest podaż.

Z opiniami i wypowiedziami ekspertów z branży budowlanej i drogowej można się zapoznać dzisiaj na łamach „Pulsu Biznesu”.
Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie