Pościg za złodziejem paliwa

Komenda Miejska Policji w Olsztynie poinformowała, że po pościgu przeprowadzonym przez nidzickich policjantów, zatrzymano 57-latka, który jest podejrzany o serię kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie gmin Nidzica i Olsztynek.

W sobotę (23.09.2023 r.) około godz. 8:00 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej ze stacji paliw usytuowanej przy drodze ekspresowej S7, kierujący busem marki Citroen dokonał kradzieży prawie 226 litrów oleju napędowego na kwotę blisko 1400 zł, a następnie oddalił się w kierunku Gdańska.

Policjanci mieli też wiedzę, że tego dnia rano mężczyzna poruszający się wskazanym pojazdem dokonał kradzieży paliwa na 3 innych stacjach paliw na terenie gminy Olsztynek. Podejrzany pojazd został zauważony przez patrol z Nidzicy, który po kilkukilometrowym pościgu drogą ekspresową S7 w kierunku Warszawy, w pobliżu miejscowości Pawliki zatrzymał kierującego.

Zatrzymanym okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Płońsk. Podczas czynności, w części ładunkowej citroena, którym się przemieszczał, funkcjonariusze ujawnili zbiorniki wypełnione olejem napędowym. Podano, że mężczyzna korzystając z wypożyczonego citroena miał ukraść co najmniej 1400 litrów oleju napędowego na łączną kwotę ponad 9100 zł. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec gm. Płońsk działał w warunkach recydywy, a sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zarzuty w tej sprawie.
Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie