Indonezja chce zainwestować w rozwój pól naftowych i gazowych

Indonezja zaproponowała potencjalnym chętnym zainwestowanie w zagospodarowanie 70 pól naftowych i gazowych – poinformował o tym minister energii i zasobów mineralnych Arifin Tasrif.

Zdaniem Tasrifa, potencjał inwestycji w poszukiwanie i wydobycie ropy i gazu w Indonezji jest nadal bardzo duży. Kraj ma 70 niezbadanych basenów, które zostaną zaoferowane w drugiej rundzie inwestycji. Departament Energii postawił sobie za cel produkcję 1 miliona baryłek ropy dziennie i 12 miliardów stóp sześciennych gazu dziennie do 2030 roku.

W ostatnich miesiącach rząd Indonezji podjął kroki, aby zachęcić firmy do inwestycji w sektorze ropy i gazu. Wynika to z kryzysu paliwowego na dużą skalę w kraju - popyt na ropę przewyższa podaż. Obecnie konsumpcja produktów naftowych w Indonezji wynosi 1,4-1,5 miliona baryłek dziennie. Produkcja krajowa wynosi około 0,6 miliona baryłek dziennie. Indonezja próbuje zrekompensować różnicę 0,8-0,9 mln baryłek importem ropy, ale globalny wzrost cen surowca stawia rząd w trudnej sytuacji.

W zeszłym tygodniu minister Tasrif powiedział, że w obliczu poważnego kryzysu paliwowego w Indonezji, państwo ten jest gotowe kupować ropę od każdego kraju, który oferuje niską cenę. Zapytany, na jakim etapie jest proces zapowiadanego wcześniej zakupu rosyjskiej ropy, minister odpowiedział, że ze względu na duże zapotrzebowanie na rosyjską ropę, jest ona dla Indonezji „niedostępna”.
Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie