Energia słoneczna dla stacji AVIA

Instalacje fotowoltaiczne powstały przy 5 stacjach paliw AVIA zarządzanych przez Grupę Unimot. W komunikacie prasowym operator podał, że łącznie moc nowych instalacji na stacjach AVIA przekracza 100 kWp.

W materiałach prasowych Unimot podał, że na początku września w nowe instalacje fotowoltaiczne zostały wyposażone stacje paliw AVIA w Zakopanem, Gorzkowie, Puławach, Chełmku i Jastrzębiu Zdroju. Energią ze słońca zasilana jest także stacja AVIA w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkie instalacje zostały zlokalizowane na dachach obiektów, a ilość produkowanej przez nie energii pozwoli na oszczędności sięgające nawet 50 proc. w skali roku.

- Instalacje fotowoltaiczne są doskonałym rozwiązaniem dla takich obiektów jak stacje paliw. Jako AVIA Solar wyspecjalizowaliśmy się już w ofercie dla przedsiębiorstw i obiektów użyteczności publicznej i widzimy, że nasi klienci coraz chętniej sięgają po rozwiązania wpisujące się w trend ograniczania emisyjności, a jednocześnie pozwalające na uniezależnienie się od rosnących cen energii – mówi Karol Ilba, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz, spółki która rozwija markę AVIA Solar.

Sieć stacji AVIA, rozwijana przez Grupę Unimot, liczy 102 obiekty w całej Polsce. Unimot rozwija także współpracę z siecią SPAR, uruchamiając kolejne markety SPAR Express przy stacjach AVIA.Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie