Zatrzymano seryjnego złodzieja paliwa

Policjanci z Komendy Powiatowej w Proszowicach po kradzieży rozbójniczej na stacji benzynowej w Niegardowie zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Sprawca wielokrotnie tankował paliwo na stacjach benzynowych w całej Małopolsce i uciekał bez płacenia.

Policja podała, że 29 czerwca br. w godzinach wieczornych, na teren stacji benzynowej w Niegardowie wjechał samochód marki Hyundai. Kierujący nim młody mężczyzna już podczas tankowania dziwnie się zachowywał, co zwróciło uwagę pracownika stacji, który wyszedł na zewnątrz i skierował się w stronę pojazdu klienta. Tablica rejestracyjna jak i nalepka kontrolna na szybie pojazdu były zakryte kartką, co mogło sugerować, że może dojść do kradzieży. Kierowca po zakończeniu tankowania nie płacąc za paliwo wsiadł do samochodu i zaczął odjeżdżać. Ucieczkę ze stacji paliw chciał powtrzymać pracownik stacji, ale sprawca kradzieży zdołał odjechać, niemal potrącając pracownika.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach ustalili, że sprawca to mieszkaniec gminy Bochnia, który posługiwał się pożyczonym pojazdem. 2 lipca br. mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Radziemice, w powiecie proszowickim, a dzień później doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. 

Nagranie z kradzieży można obejrzeć na stronie policji http://policja.pl/pol/aktualnosci/190820,Policjanci-zatrzymali-seryjnego-zlodzieja-paliwa.html

Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie