Orlen powoli wymienia kadrę zarządzającą

Zmiany kadrowe w zarządach spółek należących do Grupy Orlen przebiegają wolniej niż w innych firmach kontrolowanych przez Skarb Państwa – podaje ‘’Rzeczpospolita’’.

Tomasz Furman pisze w dzienniku, że zarząd spółki matki działa w niepełnym składzie - rada nadzorcza do ścisłego kierownictwa wybrała dotychczas sześć z dziewięciu osób, na które ogłosiła konkursy. „Rzeczpospolita” zauważa, że ogłaszane ostatnio postępowania na członków zarządu wydają się być uproszczone w stosunku do wcześniej przeprowadzanych - proces ten jest realizowany jedynie na podstawie dokumentów.

Jak wylicza gazeta, nowego prezesa i dwóch członków zarządu potrzebuje Orlen Południe, firma specjalizująca się w produkcji biopaliw. Na podobne stanowisko jest potrzebna kompetentna osoba w spółce Lotos Kolej, drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarów w naszym kraju.

Portal itwiz.pl podał we wtorek, że nowym dyrektorem wykonawczym ds. transformacji cyfrowej i informatyki w Orlenie został Michał Furman, który stanowisko objął z początkiem czerwca 2024 roku.
Źródło: e-petrol.pl

Wyślij zapytanie